Kamerové systémy CCTV

Zkratka CCTV je odvozena od anglického pojmu „Closed Circuit Television“, čemuž odpovídá český ekvivalent „uzavřené televizní okruhy“. Zatímco veřejné televizní vysílání je přístupné každému, kdo vlastní televizor, CCTV obraz je přístupný pouze tomu, kdo je připojen přímo do CCTV okruhu
Proč využívat CCTV kamerových systémů   

Jsou důležitou součástí zabezpečení objektů technickými prostředky ochrany.
Využívají se pro sledování pohybu osob a vozidel ve střeženém objektu nebo v blízkosti jeho perimetru. Systémy jsou dodávány v provedení jak pro vnitřní použití, tak pro nasazení do venkovního prostředí a mohou být koncipovány jako černobílé, barevné nebo kombinované. Naše společnost se orientuje především na IP kamerové systémy, které dosahuji špičkové obrazové kvality a umožňují komplexní vzdálené ovládání.

V této oblasti se specializujeme na dodávky zařízení výrobců AXIS, ACTi a BOSCH, kteří patří bezesporu ke světové špičce v oblasti videotechniky.

Hlavní přednosti těchto kamerových systémů

 1. kvalitní výrobní technologie všech systémových komponentů
 2. dlouhodobý bezporuchový provoz jednotlivých prvků i komplexních systémů
 3. vysoká technická úroveň zařízení prověřená nasazením kamer v náročných provozních podmínkách

  V závislosti na požadavcích a potřebách klienta nabízíme také implementaci záznamových technologií od jednoduchých NVR technologií až po složitější serverové technologie výrobců QNAP, Milestone a jiné.

  Naši odborníci vždy navrhnou příslušný typ kamer a jejich příslušenství vhodné pro sledování určených prostor.
  Dle požadavků uživatele je možné použít kamery v nejrůznějších rozslišení od bežných až po 5Mpix.

  Kamery mohou být vybaveny objektivy s manuálně nebo videosignálem řízenou automatickou clonou a manuálně proměnnou ohniskovou vzdáleností. Tato skutečnost umožňuje optimální nastavení úhlu záběru kamery, a tím i sledovaného obrazu.

  V případě požadavků je možné kamery vybavit objektivy s motorovým ZOOMem (motorově proměnná ohnisková vzdálenost), např. 10-100 mm, které mohou být dálkově ovládány z místnosti centrálního monitoringu.
  Kamery je možné také připevnit k polohovatelným dálkově řízeným hlavicím, pomocí nichž je možné natáčet zvolenými kamerami až o 360o  ve všech směrech. Všechny venkovní kamery jsou vybavovány venkovními kryty s vyhříváním. Kamery umístěné ve venkovním prostředí je možné dále doplnit o halogenová světla nebo speciální infračervené reflektory umožňující „noční vidění“.